۱۴۰۰/۲/۱۹
موسسه آموزش عالی صبح صادق
شرح مطلب
گزارش نيمه شعبان

 
باسمه تعالي
 
 
گزارش جشن نيمه شعبان و بحث آزاد دانشجويي با عنوان "روابط دختر و پسر"
 
 
به همت گروه معارف اسلامي، بسيج دانشجويي موسسه و همكاري معاونت دانشجويي و فرهنگي به مناسبت گراميداشت نيمه شعبان و ولادت امام زمان(ع)، روز شنبه 1/ 3/ 95 از ساعت 11:30 الي 13 مراسم جشن همراه با كرسي آزادانديشي و بحث آزاد دانشجويي با عنوان "روابط دختر و پسر" با شركت جمع كثيري از دانشجويان و كارمندان موسسه و با حضور آقاي دكتر اميرحسين بانكي پور، رياست دانشكده اهل البيت(ع) دانشگاه اصفهان در محل سالن اجتماعات موسسه برگزار گرديد.
 
                                         

اين مراسم رأس ساعت 11:30 صبح با تلاوت آياتي از كلام الله مجيد و اجراي سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و پخش نماهنگ و مولودي نيمه شعبان آغاز شد. در ابتداي مراسم، مدير فرهنگي و معاون گروه معارف اسلامي موسسه جناب آقاي دكتر گنجور به نيابت از معاونت محترم دانشجويي و فرهنگي موسسه جناب آقاي دكتر معافي، ضمن خوشامدگويي و عرض تبريك ايام خجسته نيمه شعبان به حاضرين، با تجليل از حضور فعال و بانشاط دانشجويان در برنامه هاي فرهنگي موسسه، به اهداف برگزاري اين اين نشست پرداخته و از دانشجويان در دو گروه موافق و مخالف روابط دختر و پسر، جهت اجراي كرسي آزادانديشي، براي حضور در جايگاه دعوت بعمل آورد.
                                                                              
                                                  
                           
 

سپس سخنران ويژه مراسم جناب آقاي دكتر اميرحسين بانكي پور، مشاور ازدواج و متخصص امور جوانان و عضو هيئت علمي دانشگاه اصفهان، ضمن عرض تبريك ميلاد امام زمان(عج)، به ايراد سخنراني پرداخته و با طرح سه سوال اساسي زير، محور بحث آزاد دانشجويي را تعيين كردند:

1. آيا روابط دختر و پسر به تسريع ازدواج كمك مي كند يا سبب تأخير و تعويق آن مي شود؟

2. آيا اين روابط به انتخاب درست همسر آينده كمك مي كند يا مانع انتخاب و تصميم درست و عاقلانه مي شود؟

3. آيا اين روابط، بعد از ازدواج به شيريني و لذت زندگي زناشويي كمك مي كند يا موجب تلخي زندگي مي شود؟

دكتر بانكي در ادامه به تفاوت اساسي خاستگاه روابط دختر و پسر در بين دختران و پسران اشاره كردند كه از ديد ايشان: در پسران، جذابيت هاي ظاهري و لذت هاي جنسي؛ و در دختران درگيري عاطفي و وابستگي هاي احساسي، عامل و خاستگاه اصلي اين روابط مي باشد. بر اين اساس اعاطفه، به دنبال دوام است ولي شهوت و لذت هاي جنسي، آني و زودگذر است. به همين جهت دختران در اين روابط، نگاه به آينده و زندگي پايدار و ماندگار دارند ولي غالباً پسران به اين روابط نگاه به حال و اكنون دارند. همچنين عاطفه، انحصاري و غيرقابل جايگزين است ولي لذت و شهوت، جايگزين پذير است.

در ادامه با مديريت بحث توسط آقاي دكتر بانكي، 8 نفر از دانشجويان در دو گروه مخالف و موافق روابط دختر و پسر، با حضور در جايگاه به بيان ديدگاهها و لستدلال خود پرداختند.

اين برنامه پرشور و باشكوه رأس ساعت 13 با پذيرايي از حاضرين به پايان رسيد.
 
                                                                        
 


 
1395/04/05
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی صبح صادق می باشد.