۱۳۹۹/۹/۱۴
موسسه آموزش عالی صبح صادق
شرح مطلب
اطلاعیه وام دانشجویی 991
 

وام نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399

مبلغ وام شهریه برای کاردانی و کارشناسی 10,000,000 ریال در هر ترم

مبلغ وام شهریه برای کارشناسی ارشد 20,000,000 ریال در هر ترم

(پرداخت سقف وام بستگی به اعتبار تخصیص یافته به دانشگاه از طرف وزارت علوم می باشد.)

مدت استفاده از وام شهریه:

1-کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد حداکثر 4 نیم سال تحصیلی

2-کارشناسی پیوسته حداکثر 8 نیم سال تحصیلی

شرایط بازپرداخت :

بهره مندان از وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، جهت دریافت دفترچه اقساط ملزم می باشند حداکثر تا 9 ماه پس از پایان دوره دریافت وام در هر مقطع تحصیلی، نسبت به بازپرداخت 10% از کل مانده بدهی خود اقدام نمایند و باقی مانده بدهی به صورت اقساط از طرف وزارت علوم صادر می گردد و مدت باز پرداخت متناسب با میزان باقی مانده بدهی حداکثر تا پنج سال تعیین می شود. حداقل مبلغ قسط 2 میلیون ریال تعیین می گردد که این مبلغ به صورت سالیانه به تشخیص رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم قابل افزایش است.

*آن دسته از دانشجویانی که که در زمان مقرر نسبت به تعیین وضعیت بدهی خود و دریافت دفترچه اقساط اقدام ننمایند، مجموع بدهی آنان از طرف صندوق رفاه دانشجویان به صورت دفترچه تک قسط کل بدهی صادر می گردد و دانشجو ملزم به پردات یک جای کل بدهی خود می باشند.

*دانشجویانی که قبل از دانش آموختگی از تحصیل انصراف می دهند یا اخراج از تحصیل می باشند باید بدهی خود را به صندوق به صورت یک جا پرداخت نمایند.

*دانش آموختگانی که مشمول خدمت نظام وظیفه می باشند ملزم به تعیین وضعیت بازپرداخت وام های دانشجویی تا 3 ماه پس از پایان دوره دریافت وام می باشند و تاریخ آغاز بازپرداخت بدهی ایشان حداکثر 6 ماه پس از پایان دوره قانونی خدمت نظام وظیفه عمومی می باشد.

شرایط ضامنین جهت بهره مندی وام های دانشجویی

1-کارکنان رسمی و پیمانی دستگاه های اجرایی و همچنین کارکنان قراردادی آن دستگاه ها با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی

تبصره 1 - بر اساس ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 08/07/1386 ،دستگاه های اجرایی شامل کلیه وزارتخانه ها، مراکز دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاه هایی است که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است(از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک ها و بیمه های دولتی)

تبصره 2 - موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی شامل شهرداری ها و شرکت های تابعه آنان(مادامیکه بیش از 50 %سهام و سرمایه آنان متعلق به شهرداری ها باشد)، جمعیت هالل احمر، کمیته امداد امام خمینی)ره(، بنیاد مسکن انقالب اسالمی، کمیته ملی المپیک ایران، بنیاد 15 خرداد، سازمان تبلیغات اسالمی، سازمان تامین اجتماعی، شورای هماهنگی تبلیغات اسالمی، بنیاد امور بیماری های خاص، سازمان دانش آموزی جمهوری اسالمی ایران، صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، صندوق تامین خسارت های بدنی و سایر سازمان هایی که براساس قوانین و مقررات مشمول این عنوان قرار می گیرند

2-اعضای هیأت علمی وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

3-اعضای هیأت علمی رسمی دانشگاه آزاد اسالمی و همچنین کارکنان رسمی و قراردادی آن دانشگاه با حداقل 5 سال سابقه کار. آیین نامه پرداخت و بازپرداخت وام های دانشجویی 19

4-کارکنان رسمی و پیمانی قوه مقننه و همچنین کارکنان قراردادی آن قوه با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی

5-کارکنان رسمی، پیمانی و دارندگان پایه قضایی قوه قضاییه )به استثنای کارآموزان آن قوه( و همچنین کارکنان قراردادی آن قوه با حداقل 5 سال سابقه کار و دارای شناسه کارمندی

6-سردفتران اسناد رسمی، ازدواج و طالق دارای مجوز از سازمان ثبت اسناد و امالک کشور

7-کارکنان استخدامی نیروهای مسلح

8-بازنشستگان کشوری و لشگری و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

9- مشمولین دریافت حقوق و مزایا از بنیاد شهید و امور ایثارگران

10-کارکنان قرارداد دائم بانک ها با حداقل 5 سال سابقه کار

11-کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت ضمانت مددجویان تحت پوشش آن نهاد بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با صندوق.

مدارک مورد نیاز ضامنین جهت بهره مندی وام های دانشجویی

1-چنانچه ضامن کارمند، حقوق بگیر، بازنشسته، مستمری بگیر و یا عضو هیأت علمی باشد: الف- ارائه آخرین حکم استخدامی یا قرارداد یک ساله ی دارای مهر تأیید و امضاء دستگاه مربوطه، به اداره رفاه دانشگاه. ب- ارائه گواهی کسر از حقوق

تبصره 1 -در گواهی کسر از حقوق می بایست نوع استخدام (رسمی، پیمانی، قراردادی) درج گردد و صرفا خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و سازمان مربوطه متعهد به پرداخت بدون قید و شرط بدهی از طریق کسر از حقوق ضامن گردد.

تبصره 2 - ارائه گواهی کسر از حقوق برای دریافت وام های شهریه به مبلغ 000/000/300 ریال الزامی است.

2-چنانچه ضامن از سردفتران باشد: ارائه کپی مجوز یا پروانه فعالیت (کپی برابر با اصل شده ممهور به دفترخانه اسناد رسمی)

3-ارائه گواهی کتبی ضمانت از کمیته امداد امام خمینی(ره) برای دانشجویان تحت پوشش آن نهاد.

* لازم است سند تعهد دانشجویی (لینک این فرم گذاشته می شود) در یکی از دفاتر اسناد رسمی به طور دقیق و خوانا تنظیم شود و به ثبت برسد و به همراه مدارک فوق به کارشناس صندوق رفاه موسسه تحویل گردد.

جهت ثبت نام اینترنتی :
وارد سایت
www.swf.ir و از قسمت پورتال دانشجویی :

(اگر برای ورود با مشکل مواجه شدید از مرورگر اکسپلورر (Internet Explorer) استفاده نمایند)

در قسمت ثبت نام دانشجوی جدید کد ملی را وارد کرده و نسبت به وارد کردن اطلاعات فردی اقدام می نمایند. (در ثبت نام، وام دوره روزانه را انتخاب نمایید.) بعد از تأیید این دسته از دانشجویان توسط دانشگاه ، پیامی از طرف صندوق رفاه به شماره دانشجو ارسال می شود.

مهلت ثبت نام تا تاریخ 30آبان ماه می باشد.

حتما بعد از ثبت نام با امور دانشجویی موسسه 7-32351996 داخلی 9 تماس حاصل فرمایید.

قابل ذکر است این آیین نامه و درخواست وام فقط برای متقاضیان جدید وام می باشد و دانشجویانی که قبلا از وام بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده نمودند طبق روال قبل تا پایان آبان ماه درخواست وام خود را ثبت نمایند.

دانشجویان گرامی آیین نامه و شرایط وام طبق آیین نامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم می باشد و تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف به اجرای آن برای متقاضیان جدید وام می باشد.

1399/08/14
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به موسسه آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی صبح صادق می باشد.